Poznaj tajemnice produkcji naszej porcelany Yvonne Ellen

By in
Poznaj tajemnice produkcji naszej porcelany Yvonne Ellen

Od lat zakochana jestem w pięknej porcelanie, dlatego w LaPomme znajdziecie ofertę wyjątkowej, bardzo oryginalnej oraz najwyższej jakości porcelany. Mam przyjemność reprezentować brytyjską markę Yvonne Ellen. Wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, które używane są do produkcji najszlachetniejszej porcelany. Najistotniejszą cechą jaką posiada Yvonne to niepowtarzalna biel nadająca jej prawdziwej estetyki i elegancji. Zaletą naszej porcelany jest również jej wytrzymałość, dzięki czemu jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne i wyszczerbienia, mimo swojej delikatnej i cienkiej struktury.

Produkcja porcelany wykonywana jest na starożytnej, chińskiej recepturze, która dopiero w XVII wieku została odtworzona z sukcesem w Anglii. To bardzo skomplikowany proces, wymagający dużego nakładu czasu. Najpierw porcelana wypalana jest w temperaturze 960 stopni specjalną techniką biskwitową, gdzie przebieg tego procesu jest zupełnie inny niż w przypadku porcelany tradycyjnej. Kolejno następuje szlifowanie – tutaj bardzo ważna jest niezwykła staranność i precyzja, aby porcelana była wykończona w najwyższym standardzie. Następnie ponownie jest wypalana, tym razem w temperaturze 1380 stopni, by po zakończeniu tego etapu po raz kolejny wyrównać krawędzie specjalnym narzędziem do szlifowania. Na koniec nasza porcelana jest polerowana, kompletowana i dopiero wtedy następuje jej zdobienie.

Jeżeli poszukujesz pojedynczych produktów lub całych zestawów z porcelany kostnej zapraszamy do naszego showroomu na Polną 18/20, gdzie możesz obejrzeć całe kolekcje.

Zaprojektowana aby zaczarować wnętrze Twojego domu  Yvonne Ellen prezentuje się równie wyjątkowo zarówno na stole jak i w roli dekoracji ściennej. Wszystkie produkty  są bardzo wysokiej jakości, a każdy detal wykonany został ze szczególną uwagą. Zapraszam 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *