Drzwi z Indii. Mistycyzm i elegancja w Twoim domu

By in
Drzwi z Indii. Mistycyzm i elegancja w Twoim domu

Mistycyzm i elegancja w Twoim domu

Zabieram Was dzisiaj w tajemniczy i kolorowy świat Indii. Od dawna byłam zachwycona wielkimi, bogato zdobionymi, indyjskimi drzwiami, które nazywam także wrotami. Nazwa ta pasuje do nich ze względu na ich szerokość, która jest o wiele większa niż w standardowych drzwiach. Dodatkowo posiadają przepiękną, spektakularną, jak one same – drewnianą ramę.

Każdy egzemplarz jest niespotykany, ręcznie wykonany z litego drewna egzotycznego. Z tego względu waga drzwi często zapiera dech w piersiach, ponieważ dochodzi nawet do kilkuset kilogramów. Uwielbiam ten solidny materiał, z którego są wykonane, bowiem gwarantuje on przetrwanie przez wiele, wiele lat, a nawet wiele pokoleń. Mówię o drewnie tekowym oraz mango. W dzisiejszych czasach tek jest pod ochroną, dlatego też nasze drzwi są starymi egzemplarzami, które zaliczają się do mebli najwyżej wycenianych. Dzieje się tak ze względu na ich zalety użytkowe, jak i ze względu na konkretny, solidny materiał.

Drzwi zachwycają swoim niepowtarzalnym stylem, dlatego też zdecydowałam się umieścić je w naszej ofercie Lapomme. Znajdziecie w niej wszystko to, co sama bym chciała mieć; wszystko to, co mnie zachwyca i czego długo musiałam szukać nawet na drugim krańcu świata.  Jak większość z nas zapewne, bardzo lubię unikatowe przedmioty, pełne uroku i wyjątkowości. Pragnę, aby nasze półki wypełniały tylko takie wyszukane rzeczy.

Antyczne, indyjskie drzwi są nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, ale także są niewątpliwym dziełem sztuki. Wszystkie drzwi są unikalne i posiadają swój własny, niepowtarzalny charakter. Drewno, z którego są wykonane, ma ciepły, naturalny kolor, a wzory przywołują na myśl magię tego kolorowego zakątka świata.

Egzotyczny klimat

Zastosowanie tego typu drzwi na wejściu do domu to idealny sposób na dodanie przestrzeni egzotycznego klimatu. Nasze wrota mogą być wykorzystane jako drzwi wejściowe, wewnętrzne lub jako element dekoracyjny. Doskonale pasują do wnętrz w stylu: etnicznym, wabi-sabi oraz moim ulubionym – stylu eklektycznym.

Funkcjonalne i oryginalne

Myślę, że najważniejszą zaletą tych pięknych drzwi jest ich funkcjonalność połączona z unikalnością. Każde dostępne u nas drzwi są jedyne w swoim rodzaju, dzięki czemu możemy mieć w domu prawdziwe dzieło sztuki rzemieślniczej. Wybór tego jedynego egzemplarza może nie być łatwy, ze względu na ich niepowtarzalny charakter.

Polecam je gorąco miłośnikom takim jak ja, tego niezwykłego, egzotycznego klimatu. Piękny ciepły i jednocześnie naturalny kolor oraz wzór zaprezentuje się spektakularnie w towarzystwie miękkich sof, starych regałów pełnych książek, wielkich ceramicznych donic, czy też skórzanych, wygodnych foteli. Wszystko zależy od tego, gdzie je umieścimy. Mogą być wykorzystane jako drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne lub jako element dekoracyjny.

Zalety i cechy indyjskich wrot

Do głównych zalet z pewnością mogę zaliczyć ich unikatowości przy jednoczesnym dopasowaniu do różnych stylów. Wnętrza minimalistyczne spowodują uwydatnienie tak spektakularnej dekoracji jaką z pewnością się staną. Aranżacje w stylu etnicznym, czy też wabi-sabi będą idealnie uzupełniać stylistykę i wzornictwo widoczne na drzwiach. Moja miłość do indyjskiego wzornictwa nie wzięła się znikąd. Otóż narodziła się wiele lat temu, a dokładnie w roku 2007 podczas mojej podróży do tej pięknej krainy. Wtedy tam właśnie po raz pierwszy ujrzałam meble indyjskie. Wszystkie są ręcznie wykonywane przez tamtejszych rzemieślników, którzy po wielu latach stają się mistrzami od wieków przekazującymi sobie tę niezwykłą sztukę. Meble kolonialne są różnorodne dzięki bogatemu wzornictwu czerpiącemu z takich krajów jak: Francja, Anglia, czy też Portugalia.
Nie mogło więc takich niezwykłych elementów zabraknąć w Lapomme 🙂 Znajdziecie u nas szeroki wybór drzwi  prosto z Indii, które możecie idealnie dopasować do swojego wnętrza. Jestem przekonana, że zachwycą każdego, kto je zobaczy. Meble w stylu kolonialnym wyróżnia niespotykana różnorodność wzornictwa, które jest wypełnione wszystkimi głównymi nurtami stylistycznymi – od europejskich, po przez azjatyckie, do afrykańskich.  Obok antycznych drzwi znajdziecie także inne dekoracje antyczne oraz w stylu kolonialnym, takie jak oryginalne i piękne tapety, rzeźby, lustra, lampy oraz meble. To wszystko pozwoli stworzyć oryginalne wnętrze w stylu antycznym, vintage lub klasycznym, które odzwierciedli indywidualny gust właściciela.

Czy wielkie drewniane drzwi pasują do każdego wnętrza?

Jako projektantka wnętrz mogę z ogromnym przekonaniem polecić takie ogromne drzwi do wielu różnych wnętrz. Są bardzo charakterystycznym elementem dodającym niecodziennego uroku. Bez względu na to, czy jest to nowoczesne, minimalistyczne wnętrze czy bardziej klasyczne, drzwi te dostosują się do różnych stylów i dodadzą im elegancji oraz indyjskiego mistycyzmu.
Osobiście mnie oczarowały i zachwyciły. Dlatego też umieszczę je w naszym domku nad rzeką, który obecnie remontujemy. Będą zaraz za werandą drzwiami wejściowymi do naszego domu, dzięki czemu widzieć je będziemy praktycznie z każdego miejsca. Nie mogę się doczekać już tej chwili, i z pewnością się nią z Wami podzielę.
Wyobrażam je sobie jako bramę do innego świata (naszego świata). To one będą otwierać nam drogę do domu. Zastosowane mogą być również w innych światach i otwierać drogi do biur, sklepów, czy też muzeów. Dzięki nim każde przejście przez drzwi to będzie nie tylko zmiana położenia fizycznego, ale także podróż w czasie i przestrzeni.

Drzwi jako symbol nadziei, tajemnicy, możliwości

Majestatyczne, kolonialne drzwi przywołują na myśl magię i tajemniczość Orientu. Stanowią dla mnie symbol siły i potęgi. Spotykam je na każdym wejściu do domów, dlatego też stają się moją codziennością. Każdego dnia, miesiąca mijam dziesiątki, a nawet setki drzwi. Prowadzą i otwierają domy, pracę, szkoły, czy też sklepy. Drzwi otwierają drogę do świata, są symbolem nadziei. Otwieram je, aby wejść do czegoś nowego, lepszego… aby rozpocząć nowy rozdział w moim życiu, czy też spotkać nowych ludzi i przeżyć nowe przygody. Jako symbol tajemnicy wprowadzają mnie w nieznane, nie wiem, co kryje się za nimi. Może to być coś pięknego, może coś nieoczekiwanego, coś czego  nigdy nie zapomnę, lub też coś czego nigdy nie poznam. Drzwi jako symbol możliwości, otwierają drogę do wszystkiego, co jest możliwe. Mogą być portalem do innej przestrzeni, do innego życia, do innych nas samych.

Drzwi są bramą do innego świata, który czeka na nas, by go odkryć…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *