Alicja w krainie czarów, czyli po drugiej stronie lustra.

By in
Alicja w krainie czarów, czyli po drugiej stronie lustra.

Wiecie co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra…? Dzisiaj przeniesiemy się na drugą stronę lustra i poznamy jego różne „wymiary”. Podzielę się z Wami informacjami na temat różnych zastosowań luster we wnętrzach. Obecnie ich taflę wykorzystuje się do różnych tików, dzięki którym można „zaczarować wnętrze” powiększając je lub nadać mu „odrobinę magii” gubiąc kontury przestrzeni. Posługiwanie lustrzanymi płaszczyznami do modyfikacji wnętrz stało się bardzo modne a co najważniejsze efektowne.

Lustra podobnie jak tapety z pasami zachowują właściwości optycznego wrażenia wydłużenia lub  zwiększenia wysokości wnętrz. Pionowe tafle lustrzane je podwyższają, natomiast poziome wydłużają. Jeśli chcemy uzyskać złudzenie niekończącej się przestrzeni należy umieścić lustra na przeciwległych ścianach i poprzez efekt odbicia  nadać jej właśnie niekończącego wymiaru. „Powiększyć” wnętrze możemy również umieszczając lustra na ścianach prostopadłych lub w rogu wnętrza na dwóch ścianach sąsiednich.

Umieszczenie lustra naprzeciw okna pozwoli uzyskać wrażenia optyczne  zwiększenia danej przestrzeni oraz rozjaśnienie jej. Usytuowanie lustra tak, by odbijało światło lampy też powiększy a zarazem rozjaśni przestrzeń. Lampy to kolejny świat magii do którego zapewne wrócę kiedyś.

Jeśli chcemy powiększyć objętość np. roślin w naszym domu, to powinniśmy powiesić w tym miejscu  wielkie lustro. Objętość roślin  zwiększy się poprzez odbicie ich obrazu. Wyklejanie lustrem całej powierzchni ściany nie tylko powiększy wnętrze, ale przekłada się również na inne walory takiego zastosowania. Po pierwsze taka ściana staje się dekoracją – można ją wykleić kwadratami lustrzanymi z fazowanymi krawędziami – a po drugie potrafi przeobrazić wąskie i wydłużone pomieszczenia.

Nie mogę zapomnieć również o funkcji dekoracyjnej jaką pełnią lustra – dawniej przedmiot znany nielicznym jako symbol luksusu. Dzisiaj dzięki odpowiedniej oprawie lustra mogą nadać wnętrzu spektakularnego wyglądu. Wieszane są w salonach czy też gabinetach niczym piękne obrazy, w których lustrzane odbicie tworzy różne historie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *